Geodeta Buczkowice
Świetny Geodeta - Doświadczenie w prowadzeniu renomowanych firm - działaj razem z nami!


4

Co powinno się wiedzieć przed podziałem działki?

Każdy podział nieruchomości jest skomplikowanym procesem wymagającym sporo cierpliwości, czasu i środków finansowych. Osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z tą procedurą będzie nieco zagubiona w gąszczu przepisów i kompletowaniu stosownej dokumentacji. Co powinniśmy wiedzieć przed dokonaniem podziału działki? (więcej…)
5

Jakie będą koszty przy podziale nieruchomości na 2 mieszkania?

Jeżeli chcesz wyodrębnić w swoim domu oddzielny lokal na wynajem albo chcesz dokonać podziału majątku na poszczególnych spadkobierców albo pomiędzy rozwiedzionych małżonków, to musisz przebrnąć przez zawiłe formalności prawne. W niektórych sytuacjach będzie konieczne wyodrębnienie własności lokalu mieszkalnego, w innych podział nieruchomości i ewentualne zniesienie współwłasności. Nie zawsze można samemu wybrać rozwiązanie, wszystko zależy od architektury budynku oraz wielkości działki. (więcej…)
6

Geodezyjny podział działki – procedura

Podział nieruchomości to skomplikowana procedura zarówno pod kątem prawnym jak i geodezyjnym. Następuje ona na wniosek właściciela nieruchomości. To właśnie na jego zlecenie opracowuje się wstępny plan podziału terenu w oparciu o dane pochodzące z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. (więcej…)
7

Dobra firma geodezyjna w Żywcu

Poszukiwania dobrej firmy geodezyjnej powinny rozpocząć się od wyszukiwania oferty pod kątem uprawnień danego geodety. Nie każda osoba ma bowiem uprawnienia do wszystkiego co chcemy zlecić. (więcej…)
8

Jakie będą koszty przy podziale działki na 3 części?

Każdy podział nieruchomości niezależnie od tego na ile części będzie dokonywany wiąże się ze skomplikowaną, czasochłonną procedurą. Wymaga przy tym dużej wiedzy specjalistycznej i znajomości prawa. (więcej…)
A house under construction on top of a table with mortgage application form, calculator, blueprints, etc..

Usługi geodezyjne

Oferta firmy geodezyjnej nie zawsze jest w pełni zrozumiała dla każdego klienta, nie ma on również świadomości na temat czasu potrzebnego na realizację zlecenia nie mówiąc już o wiedzy na temat przebiegu prac. W wyniku tej niewiedzy często za przeciągające się procedury winą obarczony zostaje geodeta. (więcej…)
11

Cennik usług geodezyjnych

Budowa domu to poważna i kosztowna inwestycja, płacisz nie tylko za projekt i materiały budowlane, ale ponosisz również koszty za usługi geodezyjne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z charakteru pracy geodety, wydaje im się, że pomiary nie powinny zająć więcej jak parę godzin. A tutaj w grę wchodzą nie tylko pomiary, ale także sporządzenie odpowiedniej dokumentacji. (więcej…)
10

Geodeta uprawnienia

Geodeta należy do zawodów regulowanych, oznacza to, że aby zdobyć uprawnienia trzeba spełnić szereg warunków i uzyskać pozytywny wynik egzaminu państwowego. Uprawnienia geodety są bardzo istotne z punktu widzenia klienta. Przeglądając kilka ofert w internecie widzimy zakres uprawnień danego geodety, jednak wiele rzeczy jest niezrozumiałych, czasami bywa tak, że nie jesteśmy w stanie określić czy będzie on uprawniony do zlecanego przez nas zakresu prac. (więcej…)
geodeta8122011-

Wznowienie granic nieruchomości

Wiele uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z podziałami nieruchomości, z tyczeniem budynku czy mapami, ale to nie wszystkie zagadnienia związane z pracą geodety. Jedno z częstszych zleceń dotyczy usługi wznowienia granic nieruchomości. W jaki sposób wykonywana jest usługa? (więcej…)
wpid-geodezja-w-miastach-takich-jak-lodz-10bb2823a7cc1ace5ded1b721746a450

Czym kierować się przy wyborze geodety?

Geodeta – specjalista od pomiarów, osoba bez której nie ruszymy z budową. Specjalista od tyczenia budynków, ekspert od podziałów nieruchomości. Niezastąpiony w trakcie starań o pozwolenie na budowę. Tylko jak wybrać właściwego specjalistę, który szybko i solidnie wykona zlecenie?

Najlepiej wybierać na podstawie opinii. Zobacz zatem wykaz miejscowych geodetów i rozpocznij rozpytywanie wśród rodziny, znajomych, sąsiadów. Poszukaj również w internecie. To ostatnie źródło jest obecnie nieodzownym elementem poszukiwań. Wyszukiwarka powie nam wszystko na temat działalności niemal każdego podmiotu. (więcej…)


Geodeta Buczkowice - Geodezja nr 1 na Śląsku

Jesteśmy firmą geodezyjną z doświadczeniem. Opinie o nas w Internecie: "Geodeta precyzyjny", "są terminowi". Ludzie chwalą nas za to że można się łatwo porozumieć i dopasować naszą pracę względem innych działań podejmowanych na budowie. Nam możesz zaufać, ponieważ jesteśmy na rynku od 15 lat i wiemy jak to robić.